Masáže

Masáže

Fyzioterapeutka - masérka s 18 ročnou skúsenosťou vám uvoľní telo a dušu s hociktorou masážnou technikou, ktorú si zvolíte.

Klasická relaxačná masáž

Klasická masáž patrí medzi základné masáže, pôsobí preventívne, ale aj liečebne. Patrí medzi najstaršie spôsoby vykonávania masáží. Je základom všetkých masáží, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odplavenie škodlivých látok z tela. Masáž uvoľňuje napäté svaly, zmierňuje bolesť, pomáha odstraňovať únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Prináša celkové fyzické uvoľnenie, psychickú vyrovnanosť a rovnováhu. Pocit znovuzrodenia a nabitie novej energie po kvalitnej masáži skrátka nič nenahradí.

Kontraindikácie: horúčky a infekčné ochorenia, zlyhávanie dôležitých životných funkcií, infekcie kože a plesňové ochorenia, trombóza, nádorové ochorenia (len so súhlasom ošetrujúceho lekára). Hoci by aj nešlo o kontraindikované ochorenie, masér môže masáž prispôsobiť vášmu zdravotnému stavu.


Športová masáž

Športová masáž je druh klasickej masáže, nakoľko sa pri nej využívajú hmaty klasickej masáže, no ich poradie a intenzita sa prispôsobujú podľa cieľa masáže. Je vhodná pre ľudí s vyššou fyzickou námahou, dynamickejším životným štýlom a športovcov. Prospešná pri chronických bolestiach a stuhnutosti svalov. Táto silná masáž vám pomôže odstrániť napätie z konkrétnych oblastí vášho tela, zvýši cirkuláciu a ohybnosť. Je to efektívny spôsob prevencie zranení pri športe a účinná metóda zvyšovania výkonnosti. Zdá sa vám športová masáž pre rekreačného športovca zbytočná? Určite nie. Môže vás zachrániť pred zranením. Pomôže vám vyrovnať jednostranné zaťaženie, ktoré pri niektorých športoch vzniká, prípadne ktoré získate vinou zlých technických návykov či už pri posilňovaní, bicyklovaní, tenise, futbale alebo pri behaní.

Kontraindikácie: horúčky a infekčné ochorenia, zlyhávanie dôležitých životných funkcií, infekcie kože a plesňové ochorenia, lokálne postihnuté miesta po zápaloch žíl a trombóze, hnačkové ochorenie a ochorenia s krvácaním v stolici, plný žalúdok - bezprostredne po jedle, plný močový mechúr, tehotné ženy, vysoký krvný tlak, nádorové ochorenia (len so súhlasom ošetrujúceho lekára). Vo Vašom vlastnom záujme je však vhodné ešte pred masážou informovať maséra, ak trpíte nejakým chronickým ochorením. Hoci by aj nešlo o kontraindikované ochorenie, masér môže masáž prispôsobiť vášmu zdravotnému stavu.


Relaxačná masáž chodidiel

Nohy sú spolu s rukami najviac vyťaženou časťou tela. Na rozdiel od rúk im ale nevenujeme až takú starostlivosť. Pritom stačí pomerne málo – krátka niekoľko minútová masáž dokáže skutočne pomôcť. Pomáha odstraňovať bolesti chrbtice a panvovej oblasti, eliminuje reumatické bolesti, bolesti hlavy, migrény, pomáha pri únave a nespavosti. Zároveň prispieva k harmonizácii celého tela. Pomôže vám zaspať, zlepší krvný obeh, zrelaxujete, proti depresii, úľava od bolesti, pre zdravšie nohy, pomôže stiahnuť opuch, úľava od syndrómu nepokojných nôh, zníži krvný tlak.

Kontraindikácie: horúčky a infekčné ochorenia, zlyhávanie dôležitých životných funkcií, infekcie kože a plesňové ochorenia, lokálne postihnuté miesta po zápaloch žíl a trombóze, hnačkové ochorenie a ochorenia s krvácaním v stolici, plný žalúdok - bezprostredne po jedle, plný močový mechúr, tehotné ženy, vysoký krvný tlak, nádorových ochoreniach (len so súhlasom ošetrujúceho lekára).


Relaxačná masáž tváre, krku, dekoltu a hlavy

Príjemná masáž tváre, krku, dekoltu a hlavy Vás zbaví pocitu napätia, uvoľní strnulé tvárové svaly a vyhladí vrásky, výraz tváre sa následne zjemní a zmäkčí. Táto masáž je spojenie dokonalosti (relaxu) a zároveň svalového uvoľnenia nie len na úrovni šije, ako je mnoho ľudí zvyknutá, ale aj v oblasti tváre, kde sa po uvoľnení svalov prejaví ozajstné vyplavenie endorfínov - hormónov šťastia. Masírovaním pliec, ramien, hlavy a vlasov sa pozitívne rozprúdia emócie, zlepšuje sa kvalita vlasov, uvoľňujú sa stuhnuté ramená a bolesti hlavy. Blahodarne pôsobí na myseľ a dušu a zbaví Vás vnútorného napätia. Masáž tváre pomáha oddialiť proces starnutia, pretože sa vďaka nej výrazne zlepší krvný obeh, pružnosť svalov, aktivuje sa produkcia kolagénu a elasténu v pleti.

Kontraindikácie: horúčkovité stavy, akútne zápaly v oblasti tváre, otvorené rany či iné defekty na pleti, ktoré by nemohli byť spojené s masážou, onkologické ochorenie po porade s lekárom.


Lymfodrenážna masáž

Lymfatická masáž je známa aj pod názvom manuálna lymfodrenáž. Je to jemná technika a jej úlohou je podporiť a posilniť funkčnosť lymfatického systému / obehu v tele človeka. Aplikuje sa na ruky, nohy a tvár. Správna cirkulácia lymfy v lymfatickom systéme má vplyv na odbúravanie podkožného tuku, zlepšenie imunitného systému, odstraňovanie únavy… Lymfa má na starosť odviesť z tela toxíny, únavné látky, prebytočné bielkoviny a vodu. Preto je manuálna lymfodrenáž jedinečná možnosť ako zbaviť telo škodlivín. Manuálna lymfodrenáž je často využívaná aj v kozmetike, kde napomáha liečbe aknóznej pleti, opuchoch tváre, zápale dutín, migrénach… Málo pohybu a sedavé zamestnanie spôsobuje, že splodiny látkovej výmeny zostávajú v tele a tuhnú. Následkom je únava, opuchnuté končatiny, celulitída, oslabenie činnosti orgánov a imunity.

Absolútne kontraindikácie: malígne nádorové ochorenia s výnimkou paliatívnej terapie, akútne infekcie (mykotické, bakteriálne, vírusové, užívanie antibiotík), dekompenzovaná srdcová insuficiencia, hnisavé rany.


Aromatická masáž

Prijmite pozvanie do sveta vôní a kráľovstva esenciálnych olejov. Táto príjemná ľahká masáž využíva esenciálne oleje vyrobené z výťažkov rastlín a bylín v kombinácii s jemnými drenážnymi ťahmi. Vychutnajte si ťahy rúk terapeuta v štýle klasickej masáže a aromatický olejový relax. Je len na Vás a terapeutovi, ktoré časti tela budú rozmaznávané touto najstaršou liečebnou procedúrou. Aromamasáž uvoľňuje z tela nahromadenú negatívnu energiu a prináša blahodarný pocit uvoľnenia.

Kontraindikácie: horúčky a infekčné ochorenia alebo keď ide o stavy, keď je podozrenie, že by o takéto stavy mohlo ísť, akútne zápalové ochorenia a zlyhávanie dôležitých životných funkcií, infekcie kože a plesňové ochorenia.


Terapeutické ladičky

Všetko okolo nás má svoju vibráciu, frekvenciu a zvuk. Zvuk v akejkoľvek podobe nás sprevádza celým našim životom. Niekedy je príjemný, niekedy nepríjemný, ba až škodlivý. Existujú vibrácie životu prospešné, prínosné, ale aj vibrácie životu nepriateľské a oslabujúce. Len od nás samých záleží ako sme sami vyladení so sebou. Ak však telo, myseľ i duch ostávajú v neustálom cykle vysielania deštruktívnych vĺn, dochádza k poruchám v prúdení energie a k chorobným zmenám v organizme. Jedna z pomôcok, ktoré pomáhajú naše fyzické aj psychické telo dostať späť do pohody, vyladiť sa na svoj základný tón sú terapeutické ladičky. Čo môžete počas terapie pocítiť ? : Na jednej úrovni je to zvonenie v ušiach, no niektorí ľudia tiež cítia vibrácie až do špiku kostí. Môžete pociťovať uvoľnenie, vnútornú rovnováhu, očistenie a otvorenie čakier, prebudenie vyššieho Ja, jas, svetlo, ľahkosť, pocit vnútornej harmónie, precítenie plynúcej energie, rozvoj intuície a predstavivosti, pochopenie príčin a súvislostí ochorenia, otvorenie srdca a pocit sebadôvery, odpustenie, odstránenie tráum z minulosti, odstránenie negatívnej a zablokovanej energie, zvýšenie sebadisciplíny, zlepšenie schopnosti učiť sa. Zvukové vlny ladičiek menia magnetické pole organizmu a vzhľadom k ich ohromnej vibračnej sile je možné nimi nahradiť akupunktúrne ihly pri akupunktúre, alebo ruky pri akupresúre a masáži.

Kontraindikácie: sú úplne bezpečné, nepoškodzujú sluch ani psychiku.


Gua Sha masáž tváre

Gua Sha masáž je novinka v kozmetike, ktorá sa vykonáva s prírodnými olejčekmi a kryštálovým kamienkami. Je to rýchle ošetrenie (zladené s dnešnou dobou) s výnimočným efektom omladenia a rozžiarenia vašej tváre. Ošetrenie trvá cca 20 minút. Z Gua Sha masážou sa zbavíte prebytočných tekutín z podkožného tkaniva (opuchnutých viečok), zlepšuje sa prekrvenie pokožky, vyhladzujú sa vrásky, zdvihne sa tonus pokožky a pilinguje sa vaša tvár.

Gua Sha masážou sa aktivujú všetky akupunktúrne body na tvári, krku a dekolte. Pri masáži sa používajú éterické olejčeky podľa typu pokožky. Riadna Gua Shu masáž odloží vaše starnutie a 100% zaručí mladšiu a rozžiarenú tvár.
Popis masáže - PDF

Sme pripravení pomôcť vám dosiahnuť výsledky, ktoré očakávate.

V prípade, že máte otázky, neváhajte nás kontaktovať. Kontaktná osoba: Jarka Poljovka